Opravdová změna nevzniká jen technickou inovací. Potřebujeme inovovat svoje myšlení.

O projektu

"Let’s talk about it" je projekt, který vytvořila společnost ORLEN Unipetrol, aby pomohla vysvětlit složitosti spojené s vytvářením skutečně udržitelné budoucnosti. Projekt poskytuje prostor pro diskuze o nastávajících změnách směřujících k cirkulární ekonomice a jejich předpokládaném vlivu na výrobce i spotřebitele. Čím dál více si všímáme, že stávající modely nejsou dlouhodobě udržitelné, proto musíme společně pracovat na inovacích a vytváření nových struktur. Tak velká změna vyžaduje rozumnou diskuzi, pátrání po kreativních řešeních a spolupráci na všech úrovních. „Let’s talk about it“ k tomu poskytuje prostor.

Programem provádí Dr. Michael Londesborough, vědec britského původu a od roku 2002 výzkumný pracovník v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR v Řeži. Je také předsedou vědecké rady tohoto ústavu a členem Rady pro popularizaci vědy. Je autorem a spoluautorem několika vědeckých prací, přednášel na mnoha mezinárodních konferencích a je držitelem národního patentu. Kromě četných ocenění získal rovněž čestnou medaili Vojtěcha Náprstka, udělovanou Akademií věd ČR, za svůj přínos popularizaci vědy a vzdělávání. Od roku 2017 působí jako brand ambassador společnosti ORLEN Unipetrol.

Ponořte se s námi do hloubky problematiky efektivní recyklace materiálů a měnícího se přístupu vlád, výrobců i spotřebitelů. Vývoj slibných technologií, doporučení předních vědců pro Evropskou unii a plánované ekonomické změny – to všechno vás čeká.

Kromě nahraných rozhovorů s našimi hosty vám LTAI přináší doprovodné články, doporučené čtení a diskuzi s ostatními příznivci programu. Sledujte, čtěte, poslouchejte a diskutujte s námi. Let’s talk about it!


 

Chcete mít jistotu, že nepřijdete o žádný nový příspěvek?
Přihlaste se k odběru novinek.
Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.